خرما چیست

خرما چیست

خرما (نام علمی: Phoenix dactylifera) یا رطب میوه ای نرم، شیرین و خوشمزه است که به آن میوه ی نیروی طبیعی نیز گفته می شود.

خرما جزء آجیل به حساب نمی آید و خرما یا رطب گیاهی است که هسته ای سخت و غیرقابل خوراکی و میوه ای نرم و خوراکی دارد که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگ‌های آن بزرگ است.

درخت این میوه نخل نام دارد.

خرما به دلیل مقادیر بالای مواد مغذی که دارد باعث کاهش کلسترول خون بالا شده و با تقویت استخوان ها خطر ابتلا به پوکی استخوان را از بین می برد.

برخی انواع خرما برای تازه خوری و برخی برای صادرات مناسب هستند و تعداد دیگری از خرماها هم برای مصارف صنعتی (تولید شیره خرما، سرکه، الکل، قند مایع و ….) و خوراک دام به کار برده می‌شوند.

میوه خرما

مجول و دگلت نور معروف‌ترین انواع خرمای صادراتی جهان هستند که در کشورهایی نظیر الجزایر و مراکش تولید می‌شوند.

گستردگی گونه خرما عمدتاً در نیمکرهٔ شمالی و در کشورهای ایران، پاکستان، عراق، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچنین بیشتر کشورهای شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا است و در نیمکره جنوبی نیز به‌طور پراکنده دیده می‌شود.

به میوهٔ نرسیده خرما، «خارَک» یا «خرک» یا کنگ (و در زبان عربی، «حبابوک») گفته می‌شود.

رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملاً رسیده دارد.

میوه خرما جزو میوه‌های سته می‌باشد یعنی تمام قسمت باریکاری آن گوشتی و حاوی مواد غذایی است. خرما از دورانِ باستان در رژیم غذایی انسان وجود داشته‌است و یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های کشت شده توسط انسان بوده‌است.

خرما میوه ای بسیار لذیذ و خوشمزه در رنگ های مختلف که بیشتر در مناطق گرمسیری ایران (نیمه جنوبی کشور) کشت می شود.

 ارتفاع و بلندی نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.

میوه خرما دارای هسته سفت و محکم می باشد و باتوجه به نوع خرما اندازه هسته آن متغیر است هسته خرما به طور مستقیم قابل مصرف نمی باشد ولی در مصارف صنعتی و دارویی بسیار کاربرد دارد و دارای خواص جادویی می باشد میزان و سرانه خرما در ایران ۱۳کیلوگرم و درد نیا حدود ۱۰کیلوگرم است.

هر منطقه خرمای مخصوص خود را دارد و آن خرما منصوب به آن منطقه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *